Школа психологічної підтримки в «Іоанновому центрі»

Тайм-менеджмент – важлива тема для всіх мам, а особливо для матусь, які мають дітей з інвалідністю. Про це та інше говорили, тренувалися 15 вересня в «Іоанновому центрі» в рамках проєкту «Коло довіри» на п’ятому занятті «Школи психологічної підтримки» (групи взаємопідтримки) для батьків, які мають тяжкохворих дітей.

Звичайно, піклуватися про дітей необхідно, але мамам, які через важку хворобу дитини не можуть працювати, не можна забувати і про себе. Разом обговорювали та вчилися самоорганізовуватися, розподіляти так свій час, щоб його на все вистачало. 
Звернули увагу, що необхідно визначатися з пріоритетністю справ, не братися за все одразу, не відволікатися на пусті розмови по телефону чи соцмережі.

Уявімо ситуацію: мама знайшла на всіх час, тільки не на себе, втомлена та роздратована, спілкується з дитиною, виховує. Зрозуміло, що в такому стані маму буде дратувати поведінка дитини, яка може бавитися, не слухатись або плакати тощо. Чи буде позитивний результат? Відповідь очевидна. Якщо у мами вистачає часу на родину, дітей, чоловіка і на себе, тобто для улюбленої справи чи занять зарядкою тощо, мама відчуває себе спокійною, впевненою, а родини – міцні та щасливі.
Під час розмови кожний учасник проговорив наболіле саме йому, з допомогою психолога Тетяни Білохи знаходили для себе відповіді або шляхи вирішення проблем.

 
Проєкт «Коло довіри» здійснюється у рамках програми «Активна церква в громаді» за підтримки БО «Львівська освітня фундація». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією БО «Львівська освітня фундація».

http://www.lef.org.ua/

Залишити коментар