Школа психологічної підтримки в «Іоанновому центрі»

4 серпня в «Іоанновому центрі» в рамках проєкту «Коло довіри» пройшло друге заняття «Школи психологічної підтримки» (групи взаємопідтримки) для батьків, які мають тяжкохворих дітей.

В житті кожної людини бувають різні періоди: щасливі та радісні моменти, або сумні події, втрати, розчарування, хвороби тощо. Американська психологиня Елізабет Кюблер-Росс розробила 5 стадій прийняття неминучого, через які проходять всі, у кого в житті трапляється непростий період.

Група батьків за підтримки психолога обговорили та пропрацювали 5 стадій прийняття хвороби дитини:

  1. Заперечення. Коли батьки не вірять в те, що саме їхня дитина має такі проблеми зі здоров'ям, що це відбувається саме з їхньою родиною/дитиною.
  2. Гнів.Стадія, під час якої люди часто задають питання: "Чому це відбувається саме зі мною чи з моєю дитиною?" Батьків мучить образа, гнів, жалість до себе. Дратують оточуючі, які сміються, веселі здорові діти тощо.
  3. Торг.На цій стадії люди часто намагаються домовитися з вищими силами, з Богом. Починають робити добрі справи, займатися благодійністю, звертаються до релігії.
  4. Депресія (печаль). На четвертій стадії прийняття хвороби дитини у батьків дуже часто "опускаються руки". Вони можуть впадати у відчай, депресію, часто втрачають віру в покращення здоров'я дитини та у сенс власного життя.
  5. Прийняття.На останній стадії батьки приймають власну дитину такою, яка вона є. Життя входить у своє звичне русло.
 
 

Звичайно, не у всіх людей дані стадії проходять у такому порядку. Тривалість протікання залежить від стійкості психіки.

Учасники групи взаємопідтримки спільно виконували вправи на пошук ресурсів для батьків (психологічних, мотиваційних, матеріальних, фізичних тощо).

Для батьків важкохворих дітей важливо знати свої сильні та слабкі сторони, які дозволять справлятися з різними ситуаціями в повсякденному житті та у вихованні власних особливих діток.


Проєкт «Коло довіри» здійснюється у рамках програми «Активна церква в громаді» за підтримки БО «Львівська освітня фундація». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією БО «Львівська освітня фундація».

http://www.lef.org.ua/

Залишити коментар