Другий тренінг для волонтерів «Надання першої домедичної допомоги дітям з неврологічними захворюваннями» в рамках проєкту «Коло довіри».

30 червня на тренінгу для волонтерів «Медичний аспект допомоги в догляді за дітьми з неврологічними захворюваннями» ми розглядали важливі питання стосовно дитячого церебрального паралічу: що таке ДЦП, причини його виникнення, особливості догляду за дітьми з ДЦП (одягання, годування, перенесення, положення в ліжку, розвиток навичок особистої гігієни, купання), також особливості гри та прогулянок з дітьми з ДЦП.

Тренінг був проведений в приміщенні БУ «Іоаннів центр», де проходять реабілітацію дітки з неврологічними захворюваннями. Учасники тренінгу, як волонтери, готувалися брати участь у заходах, які будуть організовуватись для клієнтів «Іоаннового центру». Тому з особливою увагою слухали тренера, тренувались на ляльці та на одне одному годувати, одягати, поїти тощо дитину з ДЦП. Звичайно, це були тренування, з дітками все інакше та складніше, але тренер Ольга так цікаво та доступно розповідала, показувала все на практиці, що можемо поділитися інформацією та навичками з іншими.

Важливо, що повсякденна організація життя дитини з церебральним паралічем сприяє правильному розвиткові його рухів, психіки та мови. Необхідно залучати діток до самообслуговування та виконання незначних завдань у повсякденному житті. Не можна з дітками «сюсюкатись», важливо всі свої дії при одяганні, годуванні тощо промовляти. Для таких діток гра має ще більше значення, ніж для здорових, так як її можна використовувати як засіб для тренування рухових, мовленнєвих і психічних навичок. Під час гри можна створити умови для всебічного розвитку дитини, особливо, якщо діти можуть спілкуватись з однолітками, тоді відбувається ще й соціалізація дитини.

Дітки з церебральним паралічем, як і всі дітки, мають потребу у любові, турботі, підтримці. Їм необхідно оволодівати соціальними навичками, а також відчувати самоповагу та віру в себе. То ж, головним завданням всіх, хто виховує таких діток та працює з ними, в тому числі і волонтерів, які допомагають у догляді чи під час проведення заходів для діток з особливостями розвитку, - виростити самостійну людину, яка зможе вчитися та розвиватися, допомогти знайти своє місце в житті.

 Проєкт «Коло довіри» здійснюється у рамках програми «Активна церква в громаді» за підтримки БО «Львівська освітня фундація». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією БО «Львівська освітня фундація».

http://www.lef.org.ua/

Залишити коментар