З ім'ям архістратига Михаїла пов'язано багато чудес. Найбільше пригадують 19 вересня, цей день присвячений подіям, що сталися в IV столітті. Згідно з переказом, у Фригії (місто, що знаходиться в середній частині Малої Азії, нині Памуккале в Туреччині) благочестивий християнин на згадку про дивовижне зцілення важко хворої дочки збудував храм на честь архангела Михаїла, біля якого било цілюще джерело. До джерела за зціленням стали приходити не лише християни, але і язичники, багато хто з яких увірував в істинного Бога.
Друге диво пов'язане безпосередньо з храмом. Більше 60 років в обителі архістратига Михаїла паламарював благочестивий Архип. Він вів активне життя, харчувався бідно, відпочивав на каменях, носив старий одяг, але обертав у віру Христа багатьох язичників. Влада, дізнавшись про діяльність Архипа, не раз намагалася його убити, але все було марно. Тоді ідолопоклонники вирішили зруйнувати храм. Вони з'єднали русла двох річок і направили течію прямо на храм. Дізнавшись про це, Архип став старанно молитися Богові про відвертання лиха. 
Молитва його була почута, Бог направив до храму архістратига Михаїла. Явився архангел і ударом жезла зробив в горі широку тріщину, в яку спрямувалися води вируючого потоку. 
До архангела Михаїла в народі відносилися з великою повагою і на згадку про диво відмовлялися від всякої роботи. Вважалося, що домашні справи краще перенести на інший день, це торкалося і польових робіт. Селяни вірили, що нехтувати цією забороною, значить, накликати на себе неприємності. Також в цей день вважалося, що не можна сваритися, треба ходити в гості, допомагати нужденним.
скачать dle 10.2 КиноСвин

Добавить комментарий

comments powered by Disqus

Парафия святого Архистратига Михаила. Разработка сайта VankaIdeas