14 серпня, у перший день Успінського посту, напередодні двох великих свят – Преображення Господа нашого Іісуса Христа, та Успіння Пресвятої Богородиці ми згадуємо сімох мучеників макковіїв. Ці хоробрі люди жили ще у II столітті до Різдва Христова. У той час сирійський цар Антіох Єпифан поработив єврейський народ і прагнув відвернути їх від віри у Істиного Бога та насадити їм свою віру – язичництво. Того часу перепоною цьому бажанню злочестивого царя стали семеро отроків зі своєю матір’ю та вчителем. Першим не піддався його велінням їх вчитель Єлеазар, який не став їсти заборонену іудеям їжу – свинину, за що його жорстоко катували. Під час катувань він прославляв Бога, а потім відійшов до Господа.

Наступними до царя привели сімох отроків з їх матір’ ю, але вони були того ж духу, що і їх вчитель, тому не допускали, навіть, і думки про зраду віри своїх батьків. Їх усіх жорстоко замучили на очах у їх же братів і матері, але жоден з них не боявся смерті і не просив помилування. Вони підбадьорювали один одного мужньо перенести усі страждання за ім’я Господнє.

За їх тверду віру і насильницьку смерть за Бога, Церква відносить цих людей до числа мучеників Господніх, хоча вони і жили ще до Пришестя Христа у світ.

Саме слово «Макковій» є родовим ім’ям і всупереч стереотипу, ніяк не пов’язано з віянням маку. В цей день у храмі читається молитва на благословення нового меду і після цього дозволяється вживати цьогорічний мед.

скачать dle 10.2 КиноСвин

Добавить комментарий

comments powered by Disqus

Парафия святого Архистратига Михаила. Разработка сайта VankaIdeas