Ви весь тиждень їжте млинці,
Вони корисні і дуже смачні.
А в неділю просіть прощення,
Нехай буде від гріха душі очищення.

 

Масляна символізує прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали «Проводи зими» та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.

Перші згадки про Масляну в календарях наших предків датуються IV ст. н. е. Свято активно відзначалось не лише в період язичництва, а й після запровадження християнства князем Володимиром у 988 році.

Враховуючи тривалість та складність Великого посту, йому передують три підготовчі тижні, що в грецькій традиції звуться часом Тріоді. В цей період віруючі мають змогу поступово підготуватися як духовно, так і фізично, до початку самого посту.

У народній свідомості Масляна сприймається як найкращий у році час, який асоціюється із ситістю й веселощами, звідки народилося прислів’я: «Не завжди котові Масляна». Але на цьому тижні згадуємо притчу про блудного сина, наголошуючи на силі щирого каяття (Лк, 15,11-32). Адже всі люди грішні, і кожен може припуститися помилки, часом, навіть, великої. Однак, головне вчасно схаменутися, подолати в собі гордість, самовпевненість, і, віднайшовши сили, усвідомити свою помилку, свою провину, - щиро розкаятись. На цьому тижні вже не можна їсти м’яса, однак, ще дозволяються молочні, яєчні та рибні продукти. Закінчується він Сиропусною Неділею - це останній день перед Пасхою, коли дозволяється їсти молочні, яєчні та рибні продукти.

Перший млинець, спечений цього тижня, призначається для поминання померлих. Іноді цей млинець віддають бідним та жебракам, щоб і вони поминали померлих близьких людей.

Останній день Масляної – Прощена неділя, готуємось до Великого поста. Не можна постувати з гріхами на душі. Першими просять одне в одного пробачення священик і парафіяни одразу після вечірньої служби. Всі люди в цей час відвідують рідних, друзів і просто знайомих, щоб пробачити одне одному заподіяні кривди. Дехто традиційно відвідує померлих родичів на кладовищі, прохаючи про прощення всіх завданих образ. Віруючі просять пробачення у своїх рідних та близьких, та, в свою чергу, намагаються вибачити всіх своїх кривдників, аби з чистим серцем та щирою вірою вступити наступного дня у Великий піст.


Запрошуємо всіх на Масляну до храму у Волоському. Зранку після святкової служби дітей чекає дитяче свято с частуваннями. Дорослих парафіян запрошуємо на 15.00. Вас чекає святковий аукціон, конкурси, колективні співи українських народних пісень та смачні частування. Не забудьте взяти з собою чогось смачненького: млинці, фрукти, солодощі.

скачать dle 10.2 КиноСвин

Добавить комментарий

comments powered by Disqus

Парафия святого Архистратига Михаила. Разработка сайта VankaIdeas