У житті кожної людини є свято, на яке чекаєш, до якого старанно готуєшся і яке не тільки скрашує будні, а й дарує гарний настрій, радість і щастя. Для християнина таким святом є Великдень! Традиційно перед Великоднем у кожній українській сім’ї починали розписувати писанки.

Сьогодні і учні нашої недільної школи мали можливість долучитися до древнього дійства виготовлення писанок за давньою традиційною технікою розпису воском. У нашому храмі гості – майстри: Немкова Олена Валеріївна – директор недільної школи на честь преподобного Нестора Літописця при храмі святого рівноапостольного князя Володимира – народний майстер по писанкарству, яка веде гурток «Катеринославська писанка», та її учні, що вже мають досвід розпису.

Цікавою була розповідь майстрині про традиції виготовлення писанок: «Українці щиро вірили, що писанка має чарівну силу. Це була первісна молитва про добрий урожай, любов, здоров’я, яка записувалася певними знаками на яйці…»

Отож, помолившись, почали і ми: спочатку виготовляли крапанки і вже потім писанки з орнаментом. Орнамент виводиться гарячим воском писачком. Віск фіксує колір. Яйце занурюється у фарбу і так декілька раз. При нашаровуванні кольорів від світлого до темнішого вимальовується орнамент. Робота кропітка, але захопила так, що часу не помічали.

Виготовлені писанки виклали в композицію на тарелі із лози, яку подарувала Олена Валеріївна. А також кожному майстриня подарувала писачок, щоб вдома діти продовжували розписувати. А у храмову бібліотеку подарунок – чудова книга «Писанки Катеринославщини» Юлії Датченко.

Найголовніше: сьогодні мами розповіли, що вдома діти виготовили ще кілька писанок. Тож нехай Великодні кошики наповняться писанками, виготовленими нашими руками.

Дякуємо за чудовий майстер-клас народного майстра Немкову Олену Валеріївну та її талановитих учнів Софію Пеняєву, Марину Книш, Владика Богаченка.


скачать dle 10.2 КиноСвин

Добавить комментарий

comments powered by Disqus

Парафия святого Архистратига Михаила. Разработка сайта VankaIdeas