Астрономія корисна тому, що вона піднімає нас над нами самими; вона корисна тому, що вона велична; вона корисна тому, що вона прекрасна. Саме вона являє нам, яка незначна людина тілом і яка вона велика духом, тому що розум її спроможний осягнути сяючі безодні, де її тіло є лише темною точкою, спроможний насолодитися їхньою безмовною гармонією. Так ми приходимо до свідомості своєї міці, і ця свідомість дорого коштує, бо вона робить нас сильнішими.
Насамперед астрономія полегшила справу інших наук, які приносять безпосередню користь, полегшила тим, що повідомила нашій душі спроможність розуміти природу...
Астрономія навчила нас, що закони природи непорушні, а отже, йти проти них неможливо, що ці закони мають не місцеве значення і не змінюються від однієї території до іншої подібно державним законам. Усюди, куди тільки досягає телескоп, безмежно сягає область підпорядкування закону Ньютона.
Астрономія краще за усе вселила нам: "Не довіряй видимості!". З того дня, коли Коперник показав - те, що вважалося нерухомим, знаходиться в русі, а те, що здавалось би рухається, насправді спочиває - з того дня стало очевидно, якими оманними можуть бути дитячі міркування: "А ми так бачимо!". Ідеї Коперника взяли гору, звичайно, не без труднощів. Але з тих пір немає такого закоренілого забобону в науці, від якого ми не в силах були б звільнитися.
Анрі Пуанкаре (1854-1912)
5 березня відбулась презентація астрономічного гуртка, було дуже цікаво, то ж повідомляємо для тих, хто не знає:
При нашому храмі для дорослих і дітей щосуботи о 18.00 працює астрономічний гурток.
Запрошуємо всіх бажаючих на відвідування гуртка.

Керівник гуртка – Маргарита Кожемяк.

скачать dle 10.2 КиноСвин

Добавить комментарий

comments powered by Disqus

Парафия святого Архистратига Михаила. Разработка сайта VankaIdeas