22.11.2015 в нашому храмі на честь дня святого архістратига Михаїла (храмового дня) пройшла дитяча літургія та святкова програма для дітей.

Так багато дітей одночасно наш храм ще не бачив. Хоча наша недільна школа - понад 50 учнів, але сьогодні храм з прилеглою територією нагадує дитячий табір.

Дитяча літургія сьогодні незвичайна – у нас гості: два юнацькі клуби сіл Перегонівка і Клинове Кіровоградської області. Поїздку супроводжували співробітники Молодіжного відділу Кіровоградської єпархії священики Діонісій Буренко, Дмитрій Литвинов та Павло Мельник.

Гостей нашого храму завжди вражає дружний спів усіх прихожан. Майже всі знають текст літургії напам’ять, а для допомоги – вся літургія на великому екрані над алтарем.

Діти активно підхоплювали молитовний спів і робили літургію схожою на ангельський переспів. Зазвичай на таких службах батюшка зупиняється, багато пояснює, задає питання. Корисно і дорослим.

 Дитячий день у храмі  Дитячий день у храмі Дитячий день у храмі 

 

Проповідь слухали, сидячи на килимі… співали волинські «многії літа»… Після служби ділились враженнями, досвідом, деякими традиціями поведінки в храмі, нагороджували переможців шахового турніру.

Після літургії і трапези на учнів недільної школи і гостей чекало випробовування на витривалість, кмітливість, інтелект –КВЕСТ «Веселка». Прихожани храму – професійні спортсмени, тренери і педагоги – тож постарались, щоб змагання були серйозними.

«Веселка чудова,

веселка прекрасна.

Надія на Бога

ніколи не згасне», - так веселкова назва квесту співпала з назвою однієї з шести команд, а це їх девіз. Отримавши інструктаж і маршрутний лист команди вирушили здобувати перемогу.

Поки шановне журі чаювало, діти набігались так, що ледь ноги волочили. М’яч, еспандер, бокс, рушниця… вражень було багато, розповідали навперебій. Члени збірних команд швидко здружилися, вдало врівноважили один одного і працювали на загальний результат – хтось не знав відповіді на складне питання, але виявлявся влучним стрілком чи витривалим боксером. Коли Андрій Гарбуз весело говорив: «Які ж вони азартні злюки», - я зрозуміла його слова лише почувши розповідь дітей. Виявляється однією з головних умов високого балу у боксі було вдале попадання у суперника, а суперником для кожного став сам Андрій. Уявляю, як він розважився!

На станції «Дім молитви» Оля Сіровух задавала питання по Закону Божому – діти згуртовано радились і швидко давали відповіді. Складні питання по темі життя святих і облаштування храму теж не поставили дітей в скрутне становище.

Найголовнішим на художній станції був Ігор Ігнашев. Наташа і Поліна - люди творчі, але ж потрібно комусь і з лозиною стояти. Ось в такій атмосфері під чітким керівництвом Ігоря з-під пера гравців вийшли шедеври портретного живопису. Коли Наташа придумувала умови конкурсу, до кінця навіть не уявляла наскільки він складний і цікавий. Щоб не знущатися над витворами мистецтва, вирішила простіше – малюємо портрет батюшки – для нас він ВСЕ. Це художники малюють фарбами, а наші дітки – манкою, кавою, горохом, листям і всім, що потрапило під руку. Що вийшло – дивіться на фото.

 Дитячий день у храмі  Дитячий день у храмі  Дитячий день у храмі

 

Велика вдячність команді лікарняних клоунів, вони не тільки взяли на себе станцію «Розсміши клоуна», а і влаштували веселі змагання для найменших прихожан.

У музеї Рита і Настя пропонували розібратись із давнім українським реманентом і добре поганяли гравців по визначним місцям України, використовуючи карту.

 Дитячий день у храмі  Дитячий день у храмі Дитячий день у храмі 

 

Величезний торт з написом «Команда – переможець» шановне журі вручало, порахувавши зароблені командами блинуки і смайлики.

Після квесту всі перемістились в кімнату-клас, всілись на килими і дивились прекрасний мультфільм «Необыкновенное путешествие Серафимы».

Ділячись враженнями отець Діонісій і отець Валентин назвали наш храм легендарним шматочком Афону і подарували ікону Ніколая Істровського із шматочком мощей. На прощання гості отримували дитячі молитвослови, повітряні кульки з логотипом нашого храму і дякували за смачний прийом.

Всі учасники отримали масу позитивних емоцій і заряд Божественної енергії, а також зрозуміли, що Православ`я - це не тільки молитва і поклони, а й радість, розумні розваги та веселощі. 

Хочеться подякувати всім організаторам квесту та назвати їх поіменно:

музей – Настя Головченко, Ріта Кожемяк,

богословська станція – Ольга Сіровух,Лупачов Кирил, Рудова Ксенія,

художня станція – Ігнашева Наталья, Ігнашев Ігор, Манько Поліна,

олімпійська станція - Гарбуз Андрій, Гарбуз Регіна, Місаілова Яна,

станція «Юний стрілок» – Місаілов Валентин, Бражник Юрій.

Клоуни – Крошка, Печенюшка, Кльопа, Ворчун, Фантик.

 

повний фотозвіт

скачать dle 10.2 КиноСвин

Добавить комментарий

comments powered by Disqus

Парафия святого Архистратига Михаила. Разработка сайта VankaIdeas